APLIKACE ADITIVNÍCH TECHNOLOGIÍ PŘI ÚDRŽBĚ

APLIKACE ADITIVNÍCH TECHNOLOGIÍ PŘI ÚDRŽBĚ

REGIONÁLNÍ TECHNOLOGICKÝ INSTITUT ZČU V PLZNI

Vážení členové České společnosti pro údržbu,

na poslední mezinárodní konferenci Údržba byly prezentovány příspěvky, které demonstrovaly potenciál aditivních technologií v údržbě strojů a zařízení. Regionální technologický institut, výzkumné centrum Fakulty strojní na Západočeské univerzitě v Plzni, některými technologiemi pro aditivní výrobu disponuje.

Disponujeme technologií kovového tisku, označovanou jako „powder bed fusion“, a tiskem některých kompozitních materiálů a plastů. Disponujeme potřebnými nástroji pro reverzní inženýrství, realizujeme podpůrné výpočty, měření v provozu, laboratorní zkoušky a materiálové analýzy. Komplexní informaci o výzkumném centru RTI naleznete na našich webových stránkách nebo se vše dozvíte, pokud se nás rozhodnete navštívit.

V oblasti aditivních technologií se věnujeme aplikovanému výzkumu a vývoji, spolupracujeme přitom s průmyslovými podniky a máme zkušenosti i s aplikacemi, které se uplatnily při údržbě strojů a zařízení.

Níže si Vám dovolujeme některé naše aplikace stručně představit a nabídnout Vám spolupráci v této zajímavé a perspektivní oblasti.

Miloslav Kepka, manažer RTI pro mezinárodní spolupráci


Kontakt:   www.rti.zcu.cz

Zveřejněno: 05.11.2022

Další aktuality

Pomozme společně malé bojovnici Dorotce!
Pomozme společně malé bojovnici Dorotce!

Roční Dorotka z Jablonce nad Nisou byla zdravá a usměvavá holčička, ale v lednu 2024 se její svět zhroutil.  Dorotku a její maminku srazil na přechodu pro chodce nepozorný řidič a způsobil Dorotce těžké ublížení na zdraví s trvalými následky. Její malé tělo, ještě tak nedávno plné radosti a…

Body of Knowledge
Body of Knowledge

Klíč k efektivitě: Prohloubení znalostí v údržbě a správě majetku s EFNMS.

Evropská federace národních společností pro údržbu (EFNMS) představila významný informační zdroj pro profesionály v oblasti údržby a správy majetku – publikaci " Maintenance Body of Knowledge" (BoK). Tato bezplatná, po…

TESTO měření elektrických veličin
TESTO měření elektrických veličin

V seriálu "Testo ŘEŠENÍ"

vám přinášíme společně s našim partnerem Testo s.r.o další řadu špičkových námětů nejenom v oblasti údržby.

 Profesionální přístroje Testo pro měření elektrických veličin

Inovativní přístroje pro měření elektrických veličin od společnosti Testo vynikají díky mimořádně…