APLIKACE ADITIVNÍCH TECHNOLOGIÍ PŘI ÚDRŽBĚ

APLIKACE ADITIVNÍCH TECHNOLOGIÍ PŘI ÚDRŽBĚ

REGIONÁLNÍ TECHNOLOGICKÝ INSTITUT ZČU V PLZNI

Vážení členové České společnosti pro údržbu,

na poslední mezinárodní konferenci Údržba byly prezentovány příspěvky, které demonstrovaly potenciál aditivních technologií v údržbě strojů a zařízení. Regionální technologický institut, výzkumné centrum Fakulty strojní na Západočeské univerzitě v Plzni, některými technologiemi pro aditivní výrobu disponuje.

Disponujeme technologií kovového tisku, označovanou jako „powder bed fusion“, a tiskem některých kompozitních materiálů a plastů. Disponujeme potřebnými nástroji pro reverzní inženýrství, realizujeme podpůrné výpočty, měření v provozu, laboratorní zkoušky a materiálové analýzy. Komplexní informaci o výzkumném centru RTI naleznete na našich webových stránkách nebo se vše dozvíte, pokud se nás rozhodnete navštívit.

V oblasti aditivních technologií se věnujeme aplikovanému výzkumu a vývoji, spolupracujeme přitom s průmyslovými podniky a máme zkušenosti i s aplikacemi, které se uplatnily při údržbě strojů a zařízení.

Níže si Vám dovolujeme některé naše aplikace stručně představit a nabídnout Vám spolupráci v této zajímavé a perspektivní oblasti.

Miloslav Kepka, manažer RTI pro mezinárodní spolupráci


Kontakt:   www.rti.zcu.cz

Zveřejněno: 05.11.2022

Další aktuality

Podpořme Veroniku na její cestě k lepšímu startu do života!
Podpořme Veroniku na její cestě k lepšímu startu do života!

Veronika z Liberce se narodila s genetickou epilepsií. Vlivem epilepsie nemluví, ale používá znakovou řeč a další alternativní komunikaci pro dorozumívání s okolím. Má zavedenou sondu do žaludku pro hlavní příjem stravy. Potýká se i s mnoha dalšími zdravotními problémy. I přes všechny peripetie…

Webinář údržby CSRD Roadshow MANUFACTURING
Webinář údržby CSRD Roadshow MANUFACTURING

CSRD - ESG - Evropský pohled na udržitelnost

Ve spolupráci s EFNMS Vám přinášíme možnost sledovat webinář na téma UDRŽITELNOST pohledem zahraničních asset manažerů.

Pozvánka na webinář:       KLIKNI ZDE

Přihláška na webinář:       KLIKNI ZDE

Evropský pohled na tematiku ESG pak budete mít možnost…

ESG základy - nový seminář ČSPÚ
ESG základy - nový seminář ČSPÚ

NOVINKA ČSPÚ

ESG - základy, první kroky a praktické souvislosti

jako pokračování úspěšného webináře jsme pro vás připravili jednodenní seminář, ve kterém se dozvíte základy a praktické souvislosti, které Vám pomohou překonat první kroky a pomůže vám nastartovat přechod na udržitelný business.…