Energetická náročnost budov

Energetická náročnost budov

Nejnovější změny a povinnosti v energetickém hodnocení budov

již 30. 11. 2023 v Praze.

Konferenci Energetická náročnost budov pořádá odborný portál TZB-info již po sedmé. Akce se koná 30. listopadu tradičně v Kongresovém sále Masarykovy koleje ČVUT. Opět jsou připraveny důležité informace, které platí od ledna 2024. Vedle toho zazní zkušenosti z praxe při realizaci úsporných opatření a obnovitelných zdrojů. 

Bez energetického posouzení se neobejde žádná větší rekonstrukce obálky budovy, při čerpání dotačního titulu nemůžeme bez tohoto posouzení podat žádost, nutné je doložení a splnění sledovaných energetických ukazatelů. Jaké jsou zkušenosti z hodnocení projektů v hodinovém režimu po roce, bude prezentovat Ing. Jiří Cihlář z poradenské společnosti CEVRE.

Na evropské půdě vzniká nová revize Směrnice o energetické náročnosti budov. Jedním z cílů nové verze směrnice je bezemisní fond budov v roce 2050. Bezemisní standard by měl platit pro všechny budovy včetně památkově chráněných nebo budovy v památkových zónách. O revizi této směrnice bude přednášet prof. Karel Kabele z ČVUT v Praze.

Fotovoltaika je v současnosti také velkým tématem, příspěvky se budou věnovat přípravě nových projektů. Jaké jsou v ČR podmínky pro modernizaci budov s nejhoršími energetickými parametry? Jak bude vypadat povinná kontrola systémů vytápění, jejíž provedení bude od 1. 1. 2024 kontrolovat SEI a za nesplnění hrozí vysoká pokuta? A co dalšího se chystá pro energetické specialisty? Dozvíte se v dalších přednáškách. Podívejte se na kompletní program.

Konference je určena pro projektanty, architekty, energetické specialisty a auditory, techniky, státní správu povolování staveb, majitele a provozovatele objektů. Pro dotazy posluchačů bude rezervován dostatek času v panelových diskusích.

Konference je zařazena do projektu celoživotního vzdělávání s bodovým ohodnocením: ČKAIT 1 bod, ČKA 2 body a ENEX 2 kredity (Přidělené číslo vzdělávací akce: 371).


Pro registraci na konferenci stačí navštívit webovou stránku konference Energetická náročnost budov a vyplnit jednoduchý formulář.

Na setkání 30. listopadu v Praze se těší TZB-info.

Zveřejněno: 19.11.2023

Další aktuality

ABB Infoservis
ABB Infoservis

Servisní aplikace ABB Infoservice slaví úspěchy nejen mezi zákazníky.

Nedávno jsme se zúčastnili prestižní tuzemské soutěže WEBTOP100, kde se setkává to nejlepší v oblasti digitální komunikace, a to před špičkovou porotou složenou z 15 odborníků.

 S radostí oznamujeme, že ABB zabodovalo a v…

ZDARMA - Webinář na téma - ESG
ZDARMA - Webinář na téma - ESG

"ESG - cesta k trvale udržitelnému růstu a konkurenční výhodě"

Pro mnohé firmy zkratka neznámá ale brzy povinná.

Smart building club České společnosti pro údržbu vás zve na webinář, kde si položíme dvě stěžejní otázky:

Co udělat předtím, než začnete snižovat svou uhlíkovou stopu? Jak efektivně a…

DIAGO 2024
DIAGO 2024

Pozvání na 41. mezinárodní vědeckou konferenci DIAGO® 2024

Nejvyšší orgán ATD ČR, z.s., dovoluje pozvat na již tradiční akci ATD ČR, z.s., a to mezinárodní vědeckou konferenci DIAGO®. 

Zaměření konference:

Konference je zaměřena na měřicí metody, přístroje a systémy používané v údržbě k…