Energetická náročnost budov

Energetická náročnost budov

Nejnovější změny a povinnosti v energetickém hodnocení budov

již 30. 11. 2023 v Praze.

Konferenci Energetická náročnost budov pořádá odborný portál TZB-info již po sedmé. Akce se koná 30. listopadu tradičně v Kongresovém sále Masarykovy koleje ČVUT. Opět jsou připraveny důležité informace, které platí od ledna 2024. Vedle toho zazní zkušenosti z praxe při realizaci úsporných opatření a obnovitelných zdrojů. 

Bez energetického posouzení se neobejde žádná větší rekonstrukce obálky budovy, při čerpání dotačního titulu nemůžeme bez tohoto posouzení podat žádost, nutné je doložení a splnění sledovaných energetických ukazatelů. Jaké jsou zkušenosti z hodnocení projektů v hodinovém režimu po roce, bude prezentovat Ing. Jiří Cihlář z poradenské společnosti CEVRE.

Na evropské půdě vzniká nová revize Směrnice o energetické náročnosti budov. Jedním z cílů nové verze směrnice je bezemisní fond budov v roce 2050. Bezemisní standard by měl platit pro všechny budovy včetně památkově chráněných nebo budovy v památkových zónách. O revizi této směrnice bude přednášet prof. Karel Kabele z ČVUT v Praze.

Fotovoltaika je v současnosti také velkým tématem, příspěvky se budou věnovat přípravě nových projektů. Jaké jsou v ČR podmínky pro modernizaci budov s nejhoršími energetickými parametry? Jak bude vypadat povinná kontrola systémů vytápění, jejíž provedení bude od 1. 1. 2024 kontrolovat SEI a za nesplnění hrozí vysoká pokuta? A co dalšího se chystá pro energetické specialisty? Dozvíte se v dalších přednáškách. Podívejte se na kompletní program.

Konference je určena pro projektanty, architekty, energetické specialisty a auditory, techniky, státní správu povolování staveb, majitele a provozovatele objektů. Pro dotazy posluchačů bude rezervován dostatek času v panelových diskusích.

Konference je zařazena do projektu celoživotního vzdělávání s bodovým ohodnocením: ČKAIT 1 bod, ČKA 2 body a ENEX 2 kredity (Přidělené číslo vzdělávací akce: 371).


Pro registraci na konferenci stačí navštívit webovou stránku konference Energetická náročnost budov a vyplnit jednoduchý formulář.

Na setkání 30. listopadu v Praze se těší TZB-info.

Zveřejněno: 19.11.2023

Další aktuality

Pomozme společně malé bojovnici Dorotce!
Pomozme společně malé bojovnici Dorotce!

Roční Dorotka z Jablonce nad Nisou byla zdravá a usměvavá holčička, ale v lednu 2024 se její svět zhroutil.  Dorotku a její maminku srazil na přechodu pro chodce nepozorný řidič a způsobil Dorotce těžké ublížení na zdraví s trvalými následky. Její malé tělo, ještě tak nedávno plné radosti a…

Body of Knowledge
Body of Knowledge

Klíč k efektivitě: Prohloubení znalostí v údržbě a správě majetku s EFNMS.

Evropská federace národních společností pro údržbu (EFNMS) představila významný informační zdroj pro profesionály v oblasti údržby a správy majetku – publikaci " Maintenance Body of Knowledge" (BoK). Tato bezplatná, po…

TESTO měření elektrických veličin
TESTO měření elektrických veličin

V seriálu "Testo ŘEŠENÍ"

vám přinášíme společně s našim partnerem Testo s.r.o další řadu špičkových námětů nejenom v oblasti údržby.

 Profesionální přístroje Testo pro měření elektrických veličin

Inovativní přístroje pro měření elektrických veličin od společnosti Testo vynikají díky mimořádně…