Konference Údržba 2019

Konference Údržba 2019

Konference Údržba přivítala v letošním 16. ročníku celou řadu odborníků z nejrůznějších odvětví, aby si vyměnili své zkušenosti s novinkami v oboru a také aby během večerního programu navázali neformální vztahy. Akce se tradičně konala v nádherných prostorách zámku Liblice.

Jak tuto akci ohodnotili její návštěvníci?

Martin Syrovátka, koordinátor výroby svařovacích nářadí a přípravků - Nářaďovna ŠKODA AUTO a.s.

Této konference se vždy velice rád zúčastním, jedná se o vynikající příležitost informovat se o nových trendech, nejen v oblasti údržby. Já osobně vyhledávám nejnovější informace o prediktivní údržbě a o Industrii 4.0. Pro mě osobně je největším přínosem možnost setkat se a diskutovat s kapacitami z České zemědělské univerzity, jako například s panem profesorem Legátem. A samozřejmě chci získat feedback o stavu zavádění Industry 4.0 v ostatních podnicích.

Svatava Maradová, výkonná ředitelka společnosti Vertical Data Intelligence s.r.o

Podzimní konferenci Údržba v Liblicích jsem navštívila poprvé a byla jsem opravdu mile překvapená skvělou organizací a příjemnou atmosférou.
Po odborné stránce hodnotím obsah příspěvků, které reflektovaly obecné trendy nejen v údržbě - přesun činností do digitálního prostoru, akcent na predikci a prevenci a ucelená řešení integrující moderní technologie.
Tato témata mne opravdu hodně bavila. I když nejsem odborník na údržbu, tak jsem si odnesla zajímavé informace.Příjemný a neformální společenský večer s možností poznat zajímavé lidi byl samozřejmě stejným benefitem jako oficiální část konference.Poděkování organizátorům i přednášejícím... těším se na příští ročníky. Přijedu opravdu ráda.

Jan Klement, SKF Application Engineering Competence Development East Europe

Konference Údržba 2019 v Liblicích opět dokázala, že smysl má. Přijelo celkem 139 účastníků ze 73 různých společností z Čech a Slovenska. Živé diskuse s prezentujícími a s vystavovateli v Mramorovém sále potvrdily správný výběr témat. Zpětná vazba, kterou jsem se po celé dva dny snažil od účastníků získávat, však zároveň dokazuje, že i nadále je co vylepšovat, upravovat a možná i trochu měnit. A to je dobře.Určitě mi poskytuje kontakt s realitou. Jako jeden z přednášejících zastupující zájmy zaměstnavatele (SKF) mi pomáhá ověřovat, zda to, co přednáším, dává reálný smysl širšímu portfoliu stávajících nebo potenciálních zákazníků. A navíc nyní i jako zástupce pořadatelské organizace (člen předsednictva ČSPÚ) mám radost, když vidím, že si 139 lidí našlo ve svém nabitém kalendáři čas pro networking s kolegy z údržbářské praxe z různých odvětví průmyslu.

Ing. Lukáš Kousal, Ph.D., Koordinátor technického servisu údržeb lisoven ŠKODA AUTO a. s.

Letošní odborná konference Údržba 2019 byla velmi přínosnou akcí. Od několika přednášejících jsme mohli získat nové pohledy v oblasti Průmyslu 4.0. Dozvěděl jsem se praktické zkušenosti z realizovaných projektů. Svým příspěvkem jsem měl možnost předat účastníkům konference zkušenosti z inovačního projektu rozšířené reality při stavbě přísavkových rámů mechanizace lisovacích linek. Během neformální části konference se povedlo prodiskutovat možnosti dalšího vývoje projektů, které zde byly představeny. Velkou výhodou konference je i navázání kontaktů lidí ze stejného oboru. To se v minulosti vyplatilo a díky tomu jsem již realizoval jeden projekt ve ŠKODA AUTO. Celou akci podtrhuje místo pořádání a tou je zámecké prostředí zámku v Liblicích.

Ing. Jan Hroch - výkonný ředitel ČSPÚ

Jsem rád, že se údržbářská rodina neustále rozrůstá. Sdílení informací a zkušeností je naším posláním. Jak uvedl náš nový člen představenstva Jan Klement, letos se na konferenci Údržba 2019 sešlo více než 70 firem a to je nový rekord. Firmy zde mají prostor se prezentovat v hlavním programu a zároveň vystavovat své produkty, služby, postupy. Součástí je i partnerství na konferenci s možností umístění loga firmy v materiálech a v hlavním přednáškovém sále. A já si myslím, že spojení možností prezentace firmy a získání nových informací je to, co nás posunuje vpřed. Proto využiji každé příležitosti, abych všem firmám a organizacím nabídl jednak možnost stát se našimi členy a také možnost zúčastnit se našich akcí, které pravidelně zveřejňujeme na našem webu https://udrzba-cspu.cz. Rád vás pozvu na konferenční seminář Údržba pro TOP manažery v termínu 1.-2. 4. 2020, kde bude jednotícím tématem Efektivita zavádění principů a to nejen 4.0.

Zveřejněno: 15.12.2019

Další aktuality

Termokamera pro screening COVID19
Termokamera pro screening COVID19

MEDICAS - TEPELNÝ SCREENING NEMOCÍ

Společnost Workswell kvůli vysokému globálnímu riziku šíření infekčních nemocí (současným rizikem je koronavirus) přesunula zdroje na vybudování infračerveného zobrazovacího řešení typu plug & play infračerveného záření s názvem Workswell MEDICAS .

Toto řešení je založeno na nepřetržité kalibraci v reálném čase pomocí zdroje záření černého těla k dosažení velké přesnosti a stability, tepelné (640 × 512 px) a RGB kamery.

Termokamera ZDE

Video k...

číst dál

28.03.2020

16.Valná hromada ČSPÚ - ZRUŠENA

16. ŘÁDNÁ VALNÁ HROMADA ČSPÚ

Svolaná předsedou předsednictva na 

Termín:      2. dubna 2020,  ve 14:15 hod.

Místo:         Konferenční centrum AV ČR, zámek Liblice, www.zamek-liblice.cz

 JE ZRUŠENA

 

Důvodem jsou opatření přijatá v souvislosti se šířením koronaviru.

 

Náhradní termín bude včas stanoven, předběžně počítáme cca v září 2020.

Tuto posunutou Valnou hromadu bychom chtěli doplnit o dopolední workshop – přednášku na některé zajímavé téma a následně pokračovat obědem a...

číst dál

13.03.2020

PODCAST #5: prof. Václav Legát - Vše o údržbě
PODCAST #5: prof. Václav Legát - Vše o údržbě

Vše o údržbě, aneb další epizoda podcastu Vše o průmyslu se zaměřila na tato klíčová témata: Historie, současnost i budoucnost údržby Kontinuální vzdělávání jako klíč k údržbě Mohou ženy změnit tvář údržby Činnost ČSPÚ jako dvorního školitele trendů v údržbě Budoucnost výroby a místo údržbáře v továrně budoucnosti Souvstažnost pojmů Průmysl 4.0 a Údržba 4.0 - pokud existuje To a mnoho dalšího v další epizodě podcastu Vše o průmyslu, podcastu pro moderní výrobu.   Poslech...

číst dál

20.02.2020