Nový kolektivní člen a partner Fillamentum Manufacturing Czech

Nový kolektivní člen a partner  Fillamentum Manufacturing Czech

Představujeme nového kolektivního člena a partnera Fillamentum Manufacturing Czech s. r. o.

Fillamentum Manufacturing Czech s. r. o. je rychle rostoucí inovativní společnost a celosvětová jednička ve výrobě špičkových 3D tiskových strun (filamentů). Má vlastní oddělení výzkumu a vývoje a hrdě spolupracuje s univerzitami a velkými hráči v oblasti 3D tisku.

Firma, která sídlí v moravském Hulíně, momentálně zaměstnává na 40 zaměstnanců, čímž se řadí k menším organizacím. Přesto je však její působnost globálního rázu. Pod značkou Fillamentum se výrobky distribuují do více než 62 zemí světa. I díky tomuto faktu se stala v roce 2018 nejlepším světovým exportérem v rámci exportní ceny DHL Unicredit.

Fillamentum disponuje širokým portfoliem 3D tiskových materiálů, které jistě ocení občasní tiskaři, ale především také zkušení průmyslový inženýři, jež potřebují speciální mechanické vlastnosti pro své aplikace. Vysoká kvalita je hlavním hnacím motorem společnosti, což podporuje i skutečnost, že tato firma v roce 2021 zvítězila v prestižní soutěži 3D Printing Industry Awards v kategorii Material Company of the Year.

Důraz na udržitelnost 

Firma Fillamentum se v roce 2021 stala tvůrcem mikrotrendu v oblasti udržitelnosti. V březnu tohoto roku uvedla na trh novinku NonOilen - první 100% rozložitelný filament pro 3D tisk. Tento produkt vznikl za pomocí dlouholeté spolupráce s výzkumným týmem prof. Ing. Pavla Alexyho, Ph.D. ze Slovenské technické univerzity v Bratislavě. Díky tomuto materiálu se také rozvinula myšlenka “Green Prototyping”, která se zaměřuje na společensky uvědomělé zákazníky především z oblasti strojírenského průmyslu a automotive sektoru.


Chcete se dozvědět více nebo si přečíst zajímavé případové studie?  Pak navštivte www.fillamentum.cz.

Zveřejněno: 22.05.2022

Další aktuality

Pomozme společně malé bojovnici Dorotce!
Pomozme společně malé bojovnici Dorotce!

Roční Dorotka z Jablonce nad Nisou byla zdravá a usměvavá holčička, ale v lednu 2024 se její svět zhroutil.  Dorotku a její maminku srazil na přechodu pro chodce nepozorný řidič a způsobil Dorotce těžké ublížení na zdraví s trvalými následky. Její malé tělo, ještě tak nedávno plné radosti a…

Body of Knowledge
Body of Knowledge

Klíč k efektivitě: Prohloubení znalostí v údržbě a správě majetku s EFNMS.

Evropská federace národních společností pro údržbu (EFNMS) představila významný informační zdroj pro profesionály v oblasti údržby a správy majetku – publikaci " Maintenance Body of Knowledge" (BoK). Tato bezplatná, po…

TESTO měření elektrických veličin
TESTO měření elektrických veličin

V seriálu "Testo ŘEŠENÍ"

vám přinášíme společně s našim partnerem Testo s.r.o další řadu špičkových námětů nejenom v oblasti údržby.

 Profesionální přístroje Testo pro měření elektrických veličin

Inovativní přístroje pro měření elektrických veličin od společnosti Testo vynikají díky mimořádně…