Nový kolektivní člen a partner Fillamentum Manufacturing Czech

Nový kolektivní člen a partner  Fillamentum Manufacturing Czech

Představujeme nového kolektivního člena a partnera Fillamentum Manufacturing Czech s. r. o.

Fillamentum Manufacturing Czech s. r. o. je rychle rostoucí inovativní společnost a celosvětová jednička ve výrobě špičkových 3D tiskových strun (filamentů). Má vlastní oddělení výzkumu a vývoje a hrdě spolupracuje s univerzitami a velkými hráči v oblasti 3D tisku.

Firma, která sídlí v moravském Hulíně, momentálně zaměstnává na 40 zaměstnanců, čímž se řadí k menším organizacím. Přesto je však její působnost globálního rázu. Pod značkou Fillamentum se výrobky distribuují do více než 62 zemí světa. I díky tomuto faktu se stala v roce 2018 nejlepším světovým exportérem v rámci exportní ceny DHL Unicredit.

Fillamentum disponuje širokým portfoliem 3D tiskových materiálů, které jistě ocení občasní tiskaři, ale především také zkušení průmyslový inženýři, jež potřebují speciální mechanické vlastnosti pro své aplikace. Vysoká kvalita je hlavním hnacím motorem společnosti, což podporuje i skutečnost, že tato firma v roce 2021 zvítězila v prestižní soutěži 3D Printing Industry Awards v kategorii Material Company of the Year.

Důraz na udržitelnost 

Firma Fillamentum se v roce 2021 stala tvůrcem mikrotrendu v oblasti udržitelnosti. V březnu tohoto roku uvedla na trh novinku NonOilen - první 100% rozložitelný filament pro 3D tisk. Tento produkt vznikl za pomocí dlouholeté spolupráce s výzkumným týmem prof. Ing. Pavla Alexyho, Ph.D. ze Slovenské technické univerzity v Bratislavě. Díky tomuto materiálu se také rozvinula myšlenka “Green Prototyping”, která se zaměřuje na společensky uvědomělé zákazníky především z oblasti strojírenského průmyslu a automotive sektoru.


Chcete se dozvědět více nebo si přečíst zajímavé případové studie?  Pak navštivte www.fillamentum.cz.

Zveřejněno: 22.05.2022

Další aktuality

plc services
plc services

PLYNOVOD – ROPOVOD – PRODUKTOVOD - HORKOVOD

PŘELOŽKY – VÝSTAVBY – OPRAVY - REHABILITACE

Kdo jsme:

Společnost byla založena v roce 1998 pod názvem STP Special Services s. r. o. V roce 2009 prošla reorganizací a přejmenováním na PLC Services, a. s.

Po celou dobu působíme v oblasti výstavby a oprav…

Vašíkovy první krůčky
Vašíkovy první krůčky

POMOZTE VAŠÍKOVI UDĚLAT PRVNÍ KRŮČKY! 

Vašík, roční chlapeček, se narodil předčasně a jeho život byl poznamenán krvácením do mozku, což mělo za následek diagnózu dětské mozkové obrny. 

Jeho rodiče se nevzdali a od samého začátku se snažili poskytnout mu veškerou péči a podporu, kterou potřeboval.…

Konference NEXT 3 D
Konference NEXT 3 D

NEXT 3D přináší téma skutečných inovací díky 3D tisku a 3D skenování staví na zajímavých řečnících z české praxe

Nikdo nezná možnosti 3D tisku a 3D skenování lépe než ti, kdo už moderní technologie naplno využívají v průmyslu a výrobě, ve výzkumu i vývoji.

Po velmi příznivém ohlasu vloni se…