Nový kolektivní člen a partner Fillamentum Manufacturing Czech

Nový kolektivní člen a partner  Fillamentum Manufacturing Czech

Představujeme nového kolektivního člena a partnera Fillamentum Manufacturing Czech s. r. o.

Fillamentum Manufacturing Czech s. r. o. je rychle rostoucí inovativní společnost a celosvětová jednička ve výrobě špičkových 3D tiskových strun (filamentů). Má vlastní oddělení výzkumu a vývoje a hrdě spolupracuje s univerzitami a velkými hráči v oblasti 3D tisku.

Firma, která sídlí v moravském Hulíně, momentálně zaměstnává na 40 zaměstnanců, čímž se řadí k menším organizacím. Přesto je však její působnost globálního rázu. Pod značkou Fillamentum se výrobky distribuují do více než 62 zemí světa. I díky tomuto faktu se stala v roce 2018 nejlepším světovým exportérem v rámci exportní ceny DHL Unicredit.

Fillamentum disponuje širokým portfoliem 3D tiskových materiálů, které jistě ocení občasní tiskaři, ale především také zkušení průmyslový inženýři, jež potřebují speciální mechanické vlastnosti pro své aplikace. Vysoká kvalita je hlavním hnacím motorem společnosti, což podporuje i skutečnost, že tato firma v roce 2021 zvítězila v prestižní soutěži 3D Printing Industry Awards v kategorii Material Company of the Year.

Důraz na udržitelnost 

Firma Fillamentum se v roce 2021 stala tvůrcem mikrotrendu v oblasti udržitelnosti. V březnu tohoto roku uvedla na trh novinku NonOilen - první 100% rozložitelný filament pro 3D tisk. Tento produkt vznikl za pomocí dlouholeté spolupráce s výzkumným týmem prof. Ing. Pavla Alexyho, Ph.D. ze Slovenské technické univerzity v Bratislavě. Díky tomuto materiálu se také rozvinula myšlenka “Green Prototyping”, která se zaměřuje na společensky uvědomělé zákazníky především z oblasti strojírenského průmyslu a automotive sektoru.


Chcete se dozvědět více nebo si přečíst zajímavé případové studie?  Pak navštivte www.fillamentum.cz.

Zveřejněno: 22.05.2022

Další aktuality

ABB Infoservis
ABB Infoservis

Servisní aplikace ABB Infoservice slaví úspěchy nejen mezi zákazníky.

Nedávno jsme se zúčastnili prestižní tuzemské soutěže WEBTOP100, kde se setkává to nejlepší v oblasti digitální komunikace, a to před špičkovou porotou složenou z 15 odborníků.

 S radostí oznamujeme, že ABB zabodovalo a v…

ZDARMA - Webinář na téma - ESG
ZDARMA - Webinář na téma - ESG

"ESG - cesta k trvale udržitelnému růstu a konkurenční výhodě"

Pro mnohé firmy zkratka neznámá ale brzy povinná.

Smart building club České společnosti pro údržbu vás zve na webinář, kde si položíme dvě stěžejní otázky:

Co udělat předtím, než začnete snižovat svou uhlíkovou stopu? Jak efektivně a…

Energetická náročnost budov
Energetická náročnost budov

Nejnovější změny a povinnosti v energetickém hodnocení budov již 30. 11. 2023 v Praze.

Konferenci Energetická náročnost budov pořádá odborný portál TZB-info již po sedmé. Akce se koná 30. listopadu tradičně v Kongresovém sále Masarykovy koleje ČVUT. Opět jsou připraveny důležité informace, které…