ON-LINE monitorování olejů

ON-LINE monitorování olejů

Olejáři z KLEENTEKU radí:

Transformujte vaši údržbu s firmou Atten[2]

Představujeme inovátora v oblasti on-line monitorování olejů. Firma Atten[2] stojí v čele technologických inovací přinášejících revoluční spojení optické technologie rozpoznávání obrazu s umělou inteligencí a monitorování kondice olejů, které zásadně mění způsob, jakým průmyslové podniky udržují své stroje v provozu.

Prediktivní údržba s umělou inteligencí

 Atten[2] přináší do údržby unikátní systém diagnostiky maziv, který využívá umělou inteligenci k zajištění bezprecedentní spolehlivosti. Tento systém nejenže předvídá možné poruchy a problémy, ale také poskytuje přesné informace ke zvýšení standardů výroby a údržby. Pomáhá tak průmyslovým podnikům maximalizovat efektivitu a minimalizovat ztráty. Podstatné je, že použití a instalace snímačů Atten[2] je jednoduchá, mimořádně flexibilní pro použití v široké škále různých provozů a snadno se integruje.

On-line snímače Atten2 posouvají hranice monitoringu průmyslových kapalin

OilMoisture - měří obsah vody jako jeden z nejnebezpečnějších kontaminantů v hydraulice a mazání pro provoz. Jeho všestrannost při instalaci umožňuje přímou integraci do mazacího systému nebo nádrže olejové vany. Snímač spektrální analýzou v oblasti blízkého infračerveného spektra měří koncentraci vody přímo v ppm i v situacích nad 100% relativní vlhkostí.

OilWear - unikátní online senzor schopný detekovat částice nečistot větších než čtyři mikrony v kapalině stroje, rozdělit je do šesti velikostních rozsahů, stanovit stupeň degradace maziva a zejména díky algoritmu umělé inteligence natrénované na statisících vzorků identifikovat jaké částice opotřebení se v oleji vyskytují. Umělá inteligence také rozpozná případné bublinky vzduchu, které se v oleji za provozu strojů vyskytují téměř vždy, kapky vody a díky tomu je tento snímač mnohem přesnější oproti konvenčním laserovým. Tyto faktory předurčují tento snímač pro okamžitý přehled o stavu stroje a jeho opotřebení na veškeré kritické aplikace. Možnosti aplikace jsou ale mnohem širší a tímto snímačem je možné monitorovat čistotu v podstatě libovolné kapaliny všude, kde je čistota kapaliny nutná – prací lázně, oplachy, nápoje a podobně.

OilHealth - optický online senzor, který přesně určuje stav degradace oleje. Tento snímač je perfektní u aplikací, kde degradace oleje a tvorba úsad mohou zásadním způsobem ovlivnit spolehlivost stroje.

Závěr:

Firma Atten[2], která vznikla po 16 letech vývoje technologie optických snímačů v institutu Tekniker, přináší do průmyslového světa revoluční přístup k monitorování maziv a procesních  kapalin. Jejich inovativní produkty a systémy prediktivní údržby s umělou inteligencí zvyšují spolehlivost, efektivitu a bezpečnost průmyslových procesů. Pokud hledáte partnera, který vám pomůže změnit přístup k údržbě vašich strojů, není lepší volbou než Atten[2].


Společnost Atten[2] v ČR oficiálně zastupuje společnost KLEENTEK spol. s r.o.   https://www.kleentek.cz/

Prohlédněte si doprovodná videa: 

https://www.youtube.com/watch?v=ditYytK9IjE

https://www.youtube.com/watch?v=Yh4eNZwLWeo

Zveřejněno: 17.03.2024

Další aktuality

Kroky k udržitelnému stavebnictví
Kroky k udržitelnému stavebnictví

Zúčastněte se konference 12. 4. 2024 pořádané partnerskou organizací TZB-info.

Pokud máte zájem o udržitelné stavebnictví a hledáte inspiraci a informace, nezapomeňte navštívit konferenci "Kroky k udržitelnému stavebnictví", která se koná 12. dubna 2024 v PVA EXPO Praha.

Akce je určena odborníkům z…

CSRD Roadshow BUILT ENVIRONMENT
CSRD Roadshow BUILT ENVIRONMENT

EFNMS ve spolupráci s NVDO

pořádá už třetí pokračování webináře ESG/CSRD Roadshow.

Každé pokračování je zaměřené trochu jinak - prvním tématem byla Infrastruktura, druhým Výroba a na 28. 3. se chystá třetí pokračování s podtitulem "Built Environment".

 V každém pokračování vystupuje speciální…

Zvýšení těsnosti přírubových spojů DN PN
Zvýšení těsnosti přírubových spojů DN PN

Tlaková třída PN 40

je pomyslná hranice, do které lze relativně bezpečně používat plochá vysekávaná těsnění.

Od PN 40 se doporučuje používat těsnění kovová (například spirálově vinutá, hřebínková, atd.).

Rozměr těsnění je daný normou např.: ČSN EN 1514-1. Tato norma vznikla v době, kdy nebyly známé…