Vzdělávání v údržbě

Vzdělávání v údržbě

Moderní trendy v údržbě přicházejí velmi rychle.

Neustále je třeba rozvíjet a doplňovat své znalosti, aby byla zajištěna péče o svěřené zařízení na špičkové úrovni. Stejně tak nová moderní zařízení, automaty, roboty apod. mají specifické požadavky, kterým je třeba umět vyhovět.

Znalosti v oblasti údržby je možné získat v pravidelně pořádaných seminářích Českou společností pro údržbu (ČSPÚ) zaměřených na různá témata v oblasti údržby (optimalizace preventivní údržby, projektové řízení, FMEA atd.). Pokud je požadavkem získání rozšířeného pohledu na údržbu, je možné využít kurzy Manažera, Technika nebo Mistra údržby, které ČSPÚ tematicky svázala s normou ČSN EN 15628, jež navazuje na požadavky stanovené pro údržbáře Evropskou federací národních společností pro údržbu EFNMS.

Požadavky EFNMS a ČSPÚ, tedy požadavky z praxe, vedly ke vzniku bakalářského a magisterského studijního programu Inženýrství údržby na České zemědělské univerzitě v Praze (ČZU v Praze), kde mohou studenti získat během 5 let (3 roky bakalářské a 2 roky magisterské studium) základní inženýrské znalosti se zaměřením na oblast údržby, dnes označované jako Údržba 4.0.

Tak neváhejte a přihlaste se k dlouhodobému studiu na ČZU v Praze nebo do kurzů a seminářů pořádaných Českou společností pro údržbu.

 

 

Zveřejněno: 11.03.2024

Další aktuality

Kroky k udržitelnému stavebnictví
Kroky k udržitelnému stavebnictví

Zúčastněte se konference 12. 4. 2024 pořádané partnerskou organizací TZB-info.

Pokud máte zájem o udržitelné stavebnictví a hledáte inspiraci a informace, nezapomeňte navštívit konferenci "Kroky k udržitelnému stavebnictví", která se koná 12. dubna 2024 v PVA EXPO Praha.

Akce je určena odborníkům z…

ON-LINE monitorování olejů
ON-LINE monitorování olejů

Olejáři z KLEENTEKU radí:

Transformujte vaši údržbu s firmou Atten[2]

Představujeme inovátora v oblasti on-line monitorování olejů. Firma Atten[2] stojí v čele technologických inovací přinášejících revoluční spojení optické technologie rozpoznávání obrazu s umělou inteligencí a monitorování kondice…

CSRD Roadshow BUILT ENVIRONMENT
CSRD Roadshow BUILT ENVIRONMENT

EFNMS ve spolupráci s NVDO

pořádá už třetí pokračování webináře ESG/CSRD Roadshow.

Každé pokračování je zaměřené trochu jinak - prvním tématem byla Infrastruktura, druhým Výroba a na 28. 3. se chystá třetí pokračování s podtitulem "Built Environment".

 V každém pokračování vystupuje speciální…